| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | CPV363M4K |
| Manufacturer | Vishay General Semiconductor – Diodes Division |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 600 V |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2V @ 15V, 11A |
| Supplier Device Package | IMS-2 |
| Series | - |
| Power - Max | 36 W |
| Package / Case | 19-SIP (13 Leads), IMS-2 |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| NTC Thermistor | No |
| Mounting Type | Through Hole |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 740 pF @ 30 V |
| Input | Standard |
| IGBT Type | - |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 250 µA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 11 A |
| Configuration | Three Phase Inverter |
| Base Product Number | CPV363 |
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
IXYS
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
IXYS
Powerex Inc.
IXYS
Powerex Inc.
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More