| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | FSBB30CH60C |
| Manufacturer | AMI Semiconductor/onsemi |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms |
| Voltage | 600 V |
| Type | IGBT |
| Series | Motion SPM® 3 |
| Package / Case | 27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm) |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current | 30 A |
| Configuration | 3 Phase |
| Base Product Number | FSBB30 |
Fairchild Semiconductor
onsemi
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
onsemi
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Fairchild Semiconductor
Powerex Inc.
Powerex Inc.
onsemi
Solid State Inc.
Powerex Inc.
onsemi
Powerex Inc.
Powerex Inc.
onsemi
Powerex Inc.
onsemi
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More