| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | IRAMS10UP60A |
| Manufacturer | Cypress Semiconductor (Infineon Technologies) |
| Voltage - Isolation | 2000Vrms |
| Voltage | 600 V |
| Type | IGBT |
| Series | iMOTION™ |
| Package / Case | 23-PowerSIP Module, 19 Leads, Formed Leads |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current | 10 A |
| Configuration | 3 Phase |
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Infineon Technologies
Powerex Inc.
Fairchild Semiconductor
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Infineon Technologies
Powerex Inc.
Infineon Technologies
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
onsemi
Infineon Technologies
Powerex, Inc.
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More