| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | KWS10-12 |
| Manufacturer | TDK-Lambda, Inc. |
| Weight | 0.22 lb (99.79 g) |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Voltage - Input | 85 ~ 265 VAC |
| Type | Enclosed |
| Standard Number | 60950-1 |
| Size / Dimension | 2.52" L x 1.77" W x 0.81" H (64.0mm x 45.0mm x 20.5mm) |
| Series | KW (10W) |
| Power (Watts) | 10 W |
| Package / Case | 5-DIP Module |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C (With Derating) |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Load Regulation | 0.8% |
| Line Regulation | 0.4% |
| Features | Universal Input |
| Efficiency | 76% |
| Current - Output (Max) | 900mA |
| Approval Agency | CE, CSA, EN, UL |
| Applications | ITE (Commercial) |
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
Vicor Corporation
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
Cosel USA, Inc.
TDK-Lambda Americas Inc
Vicor Corporation
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
Vicor Corporation
Vicor Corporation
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More