| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | MIG400J2CSB1W |
| Manufacturer | Powerex, Inc. |
| Voltage - Isolation | 2500VDC |
| Voltage | 600 V |
| Type | IGBT |
| Series | - |
| Package / Case | Power Module |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Current | 400 A |
| Configuration | Half Bridge |
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Fairchild Semiconductor
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Infineon Technologies
Fairchild Semiconductor
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More