| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | MRF1000MB |
| Manufacturer | Aeroflex (MACOM Technology Solutions) |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20V |
| Transistor Type | NPN |
| Supplier Device Package | 332A-03, Style 2 |
| Series | - |
| Power - Max | 700mW |
| Package / Case | 332A-02 |
| Package | Tray |
| Operating Temperature | - |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Gain | 10.7dB ~ 12dB |
| Frequency - Transition | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 10 @ 100mA, 5V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 200mA |
| Base Product Number | MRF1000 |
Semtech Corporation
YAGEO
Crouzet
MEAN WELL USA Inc.
Suntsu Electronics, Inc.
ATGBICS
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
EDAC Inc.
Alpha Wire
Stackpole Electronics Inc
Chilisin Electronics
Advantech Corp
Weidmüller
EDAC Inc.
Samtec Inc.
EPCOS - TDK Electronics
Samtec Inc.
MACOM Technology Solutions
Molex
Panasonic Electronic Components
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More