| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | PH600S280-48 |
| Manufacturer | TDK-Lambda, Inc. |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 1 | 48V |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Voltage - Input (Min) | 200V |
| Voltage - Input (Max) | 400V |
| Type | Isolated Module |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 3.85' L x 1.61' W x 0.50' H (86.0mm x 41.0mm x 12.7mm) |
| Series | PH-S (600W) |
| Power (Watts) | 600 W |
| Package / Case | Module |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Features | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP |
| Efficiency | - |
| Current - Output (Max) | 12.5A |
| Control Features | Enable, Active Low |
| Applications | ITE (Commercial) |
STMicroelectronics
TDK-Lambda Americas Inc
Vicor Corporation
Vicor Corporation
Vicor Corporation
ABB Power Electronics Inc.
Vicor Corporation
Vicor Corporation
Vicor Corporation
TDK-Lambda Americas Inc
Vicor Corporation
ABB Power Electronics Inc.
Astrodyne TDI
Artesyn Embedded Power
MEAN WELL USA Inc.
Murata Power Solutions Inc.
Vicor Corporation
Vicor Corporation
Vicor Corporation
Vicor Corporation
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More