| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | PKV3313PI |
| Manufacturer | Flex Power Modules |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Voltage - Isolation | 1.5 kV |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Type | Isolated Module |
| Supplier Device Package | - |
| Standard Number | 62368-1 |
| Size / Dimension | 1.25" L x 0.80" W x 0.42" H (31.8mm x 20.3mm x 10.7mm) |
| Series | PKV (3W) |
| Power (Watts) | 3 W |
| Package / Case | 24-DIP Module, 10 Leads |
| Package | Tray |
| Operating Temperature | -40°C ~ 95°C (With Derating) |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Features | - |
| Efficiency | 82% |
| Current - Output (Max) | 250mA |
| Control Features | - |
| Base Product Number | PKV331 |
| Approval Agency | CB, CSA, IEC, TUV, UL |
| Applications | ITE (Commercial) |
TDK-Lambda Americas Inc
Vicor Corporation
Vicor Corporation
Vicor Corporation
Artesyn Embedded Power
Vicor Corporation
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
Vicor Corporation
Vicor Corporation
Vicor Corporation
Vicor Corporation
Artesyn Embedded Power
Vicor Corporation
ABB Power Electronics Inc.
Vicor Corporation
Flex Power Modules
ABB Power Electronics Inc.
TDK-Lambda Americas Inc
Vicor Corporation
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More