| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | PP6-12-5 |
| Manufacturer | TDK-Lambda, Inc. |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| Type | Isolated Module |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 1.85" L x 1.65" W x 0.31" H (47.0mm x 42.0mm x 8.0mm) |
| Series | PP (6W) |
| Power (Watts) | 6 W |
| Package / Case | 4-DIP Module |
| Operating Temperature | -20°C ~ 71°C (With Derating) |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Features | Remote On/Off, OVP |
| Efficiency | - |
| Current - Output (Max) | 1.2A |
| Applications | ITE (Commercial) |
Vicor Corporation
Vicor Corporation
Vicor Corporation
TDK-Lambda Americas Inc
ABB Power Electronics Inc.
Vicor Corporation
Artesyn Embedded Power
Vicor Corporation
Vicor Corporation
Vicor Corporation
STMicroelectronics
Vicor Corporation
Vicor Corporation
Vicor Corporation
Vicor Corporation
TDK-Lambda Americas Inc
Vicor Corporation
Vicor Corporation
Vicor Corporation
Vicor Corporation
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More