| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | GA200SA60S |
| Manufacturer | Vishay General Semiconductor – Diodes Division |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 600 V |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 1.3V @ 15V, 100A |
| Supplier Device Package | SOT-227B |
| Series | - |
| Power - Max | 630 W |
| Package / Case | SOT-227-4, miniBLOC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| NTC Thermistor | No |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 16.25 nF @ 30 V |
| Input | Standard |
| IGBT Type | - |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1 mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 200 A |
| Configuration | Single |
| Base Product Number | GA200 |
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
IXYS
Powerex Inc.
IXYS
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Fairchild Semiconductor
Powerex Inc.
Infineon Technologies
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More