| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | MUBW50-12E8 |
| Manufacturer | IXYS / Littelfuse |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200 V |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.4V @ 15V, 50A |
| Supplier Device Package | E3 |
| Series | - |
| Power - Max | 350 W |
| Package / Case | E3 |
| Package | Box |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| NTC Thermistor | Yes |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 3.8 nF @ 25 V |
| Input | Three Phase Bridge Rectifier |
| IGBT Type | - |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 800 µA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 90 A |
| Configuration | Three Phase Inverter with Brake |
| Base Product Number | MUBW |
Powerex Inc.
Powerex Inc.
IXYS
IXYS
Powerex Inc.
IXYS
IXYS
Infineon Technologies
Powerex Inc.
IXYS
Powerex Inc.
Infineon Technologies
Powerex Inc.
Infineon Technologies
IXYS
IXYS
IXYS
IXYS
IXYS
IXYS
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More