| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | PH300S48-24 |
| Manufacturer | TDK-Lambda, Inc. |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Voltage - Input (Min) | 36V |
| Voltage - Input (Max) | 76V |
| Type | Isolated Module |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 3.39" L x 1.61" W x 0.50" H (86.1mm x 40.9mm x 12.7mm) |
| Series | PH-S (300W) |
| Power (Watts) | 300 W |
| Package / Case | Module |
| Operating Temperature | -20°C ~ 100°C |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Features | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP |
| Efficiency | - |
| Current - Output (Max) | 12.5A |
| Applications | ITE (Commercial) |
Murata Power Solutions Inc.
Vicor Corporation
Artesyn Embedded Power
Vicor Corporation
TDK-Lambda Americas Inc
Vicor Corporation
Vicor Corporation
Vicor Corporation
TDK-Lambda Americas Inc
Vicor Corporation
Vicor Corporation
TDK-Lambda Americas Inc
Vicor Corporation
TDK-Lambda Americas Inc
Vicor Corporation
Vicor Corporation
ABB Power Electronics Inc.
Vicor Corporation
Vicor Corporation
Vicor Corporation
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More