| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | Z84C3010PEG |
| Manufacturer | Zilog / Littelfuse |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Type | Counter/Timer Circuit (CTC) |
| Supplier Device Package | 28-PDIP |
| Series | - |
| Package / Case | 28-DIP (0.600', 15.24mm) |
| Package | Tube |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Frequency | 10MHz |
| Current - Supply | 12 mA |
| Count | - |
| Base Product Number | Z84C3010 |
Advanced Energy
SiTime
Samtec Inc.
Souriau-Sunbank by Eaton
Lumberg Automation
Interlight
Samtec Inc.
Souriau-Sunbank by Eaton
Susumu
Kingbright
Interlight
Zilog
Powerex Inc.
C&K
Souriau-Sunbank by Eaton
Phoenix Contact
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
C&K
Renesas Electronics America Inc
CW Industries
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More