| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | CP25TD1-24A |
| Manufacturer | Powerex, Inc. |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200 V |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.5V @ 15V, 25A |
| Supplier Device Package | - |
| Series | - |
| Power - Max | 138 W |
| Package / Case | 26-DIP Module |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature | -20°C ~ 150°C (TJ) |
| NTC Thermistor | Yes |
| Mounting Type | Through Hole |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 4.94 nF @ 10 V |
| Input | Three Phase Bridge Rectifier |
| IGBT Type | - |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1 mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 25 A |
| Configuration | Three Phase Inverter with Brake |
Powerex Inc.
IXYS
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
IXYS
Infineon Technologies
IXYS
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Infineon Technologies
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
Powerex Inc.
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More