| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | JWS300-24 |
| Manufacturer | TDK-Lambda, Inc. |
| Voltage - Output 6 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Voltage - Input | 85 ~ 265 VAC |
| Type | Enclosed |
| Size / Dimension | 7.48" L x 4.72" W x 3.62" H (190.0mm x 120.0mm x 92.0mm) |
| Series | JWS (300W) |
| Power (Watts) | 300W |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature | -10°C ~ 65°C (With Derating) |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Minimum Load Required | - |
| Features | Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Universal Input |
| Efficiency | 80% |
| Current - Output 1 | 14 A |
| Approval Agency | CE |
| Applications | ITE (Commercial) |
TDK-Lambda Americas Inc
Vicor Corporation
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
Vicor Corporation
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
Vicor Corporation
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
TDK-Lambda Americas Inc
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More