| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | L10P010D15 |
| Manufacturer | Tamura |
| Voltage - Supply | ±15V |
| Supplier Device Package | - |
| Series | - |
| Sensor Type | Hall Effect, Open Loop |
| Sensitivity | - |
| Response Time | 5µs |
| Polarization | Unidirectional |
| Package / Case | Module |
| Package | Bulk |
| Output | Ratiometric, Voltage |
| Operating Temperature | -10°C ~ 80°C |
| Number of Channels | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Linearity | ±1% |
| Frequency | DC ~ 50kHz |
| For Measuring | DC |
| Current - Supply (Max) | 12mA |
| Current - Sensing | 10A |
| Accuracy | ±1% |
Suntsu Electronics, Inc.
Souriau-Sunbank by Eaton
Hammond Manufacturing
Interlight
Samtec Inc.
Würth Elektronik
TE Application Tooling
EDAC Inc.
PEI-Genesis
Souriau-Sunbank by Eaton
Glenair
Vicor Corporation
Tamura
Souriau-Sunbank by Eaton
EDAC Inc.
Swissbit
Tamura
LEM USA Inc.
Interlight
Hirose Electric Co Ltd
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More