| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | LA200-P |
| Manufacturer | LEM USA, Inc. |
| Voltage - Supply | ±12V ~ 15V |
| Supplier Device Package | - |
| Series | LA |
| Sensor Type | Hall Effect, Closed Loop |
| Sensitivity | - |
| Response Time | 1µs |
| Polarization | Bidirectional |
| Package / Case | Module |
| Package | Bulk |
| Output | Ratiometric, Current |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Linearity | ±0.15% |
| Frequency | DC ~ 100kHz |
| For Measuring | AC/DC |
| Current - Supply (Max) | 16mA |
| Current - Sensing | 200A |
| Accuracy | ±0.40% |
onsemi
Cosel USA, Inc.
Amphenol Aerospace Operations
Suntsu Electronics, Inc.
Marathon Motors
Samtec Inc.
Tamura
KOA Speer Electronics, Inc.
LEM USA Inc.
Vishay Dale
Advanced Energy
SiTime
Amphenol Aerospace Operations
Murata Electronics
SiTime
Tamura
Walsin Technology Corporation
Renesas Electronics America Inc
onsemi
Interlight
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More