| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | SCM1246MF |
| Manufacturer | Sanken Electric Co., Ltd. |
| Voltage - Supply | 13.5V ~ 16.5V |
| Voltage - Load | 600V (Max) |
| Technology | IGBT |
| Supplier Device Package | 33-PowerDIP LF2552 |
| Step Resolution | - |
| Series | - |
| Package / Case | 33-PowerDIP (1.307", 33.20mm) Exposed Pad |
| Package | Tube |
| Output Configuration | Half Bridge (3) |
| Operating Temperature | 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Motor Type - Stepper | - |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Interface | Logic |
| Function | Driver |
| Current - Output | 30A |
| Base Product Number | SCM1246 |
| Applications | Home Appliance |
80/20 Inc.
MEC Switches
Nichicon
Homak
Advanced Energy
Orion Fans
TE Connectivity Deutsch Connectors
Interlight
Panduit Corp
Sullins Connector Solutions
Sullins Connector Solutions
Amphenol Times Microwave Systems
Amphenol Aerospace Operations
Sanken
Murata Electronics
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Eaton - Electronics Division
Sanken
United Chemi-Con
Vishay Dale
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More