| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | M50100TB800 |
| Manufacturer | Crydom / Sensata Technologies |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 800 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 100 A |
| Technology | Standard |
| Supplier Device Package | Module |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Diode Type | Three Phase |
| Current - Average Rectified (Io) | 100 A |
| Base Product Number | M50100 |
SanRex Corporation
SanRex Corporation
Solid State Inc.
SanRex Corporation
Solid State Inc.
Yangzhou Yangjie Electronic Technology Co.,Ltd
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Powerex Inc.
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
IXYS
IXYS
Sensata-Crydom
IXYS
GeneSiC Semiconductor
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Sensata-Crydom
Sensata-Crydom
Sensata-Crydom
Powerex Inc.
Sensata-Crydom
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More