| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | 1SP0635V2M1-33 |
| Manufacturer | Power Integrations |
| Voltage - Supply | 14.5V ~ 15.5V |
| Supplier Device Package | Module |
| Series | SCALE™-2 |
| Rise / Fall Time (Typ) | 9ns, 30ns |
| Package / Case | Module |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Drivers | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Voltage - VIL, VIH | - |
| Input Type | - |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap) | 3300 V |
| Gate Type | IGBT |
| Driven Configuration | High-Side or Low-Side |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 35A, 35A |
| Channel Type | Single |
| Base Product Number | 1SP0635 |
Littelfuse Inc.
Knowles Syfer
E-Z LOK
Power Integrations
Samtec Inc.
TE Connectivity Deutsch Connectors
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
N/A
Power Integrations
Power Integrations
Power Integrations
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
PEI-Genesis
Zilog
Knowles Syfer
Amphenol Aerospace Operations
Power Integrations
Molex
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Amphenol Custom Cable
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More