| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | 2SP0115T2A0-17 |
| Manufacturer | Power Integrations |
| Voltage - Supply | 14.5V ~ 15.5V |
| Supplier Device Package | Module |
| Series | SCALE™-2 |
| Rise / Fall Time (Typ) | 5ns, 10ns |
| Package / Case | Module |
| Package | Tray |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Drivers | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Voltage - VIL, VIH | - |
| Input Type | - |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap) | 1700 V |
| Gate Type | IGBT |
| Driven Configuration | Half-Bridge |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 8A, 15A |
| Channel Type | Independent |
| Base Product Number | 2SP0115 |
Power Integrations
KOA Speer Electronics, Inc.
Power Integrations
Vishay Sprague
TE Connectivity Deutsch Connectors
TE Connectivity Deutsch Connectors
Amphenol Aerospace Operations
Brady Corporation
Power Integrations
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Power Integrations
Power Integrations
Amphenol Aerospace Operations
Signal Transformer
Amphenol Aerospace Operations
Amphenol Aerospace Operations
Amphenol ICC (Commercial Products)
Interlight
Vishay Dale Thin Film
Homak
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More