| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | 2SD315AI-33 |
| Manufacturer | Power Integrations |
| Voltage - Supply | 15V |
| Supplier Device Package | Module |
| Series | SCALE™-1 |
| Rise / Fall Time (Typ) | - |
| Package / Case | Module |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Drivers | 2 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Logic Voltage - VIL, VIH | - |
| Input Type | - |
| Gate Type | IGBT, N-Channel, P-Channel MOSFET |
| Driven Configuration | Half-Bridge |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 18A, 18A |
| Channel Type | - |
| Base Product Number | 2SD315 |
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Power Integrations
Sullins Connector Solutions
Vishay Dale
Power Integrations
SiTime
Power Integrations
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Amphenol Aerospace Operations
Sullins Connector Solutions
Microsemi Corporation
Vishay Dale Thin Film
Power Integrations
Vishay Dale Thin Film
Souriau-Sunbank by Eaton
Power Integrations
C&K
Microchip Technology
KEMET
Analog Devices Inc.
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More