| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | PWB80A30 |
| Manufacturer | SanRex Corporation |
| Voltage - Off State | 300 V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 2 V |
| Structure | Bridge, 3-Phase - All SCRs |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Package | Tray |
| Operating Temperature | -30°C ~ 150°C (TJ) |
| Number of SCRs, Diodes | 3 SCRs |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 125 A |
| Current - On State (It (AV)) (Max) | 80 A |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 2280A, 2500A |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 100 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 150 mA |
SanRex Corporation
SanRex Corporation
SanRex Corporation
Powerex Inc.
SanRex Corporation
SanRex Corporation
IXYS
SanRex Corporation
SanRex Corporation
Sensata-Crydom
IXYS
SanRex Corporation
IXYS
SanRex Corporation
IXYS
SanRex Corporation
IXYS
Powerex Inc.
IXYS
IXYS
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More