| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | BZY93C12 |
| Manufacturer | Solid State Inc. |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 12 V |
| Tolerance | ±5.42% |
| Supplier Device Package | DO-4 |
| Series | BZY93 |
| Power - Max | 20 W |
| Package / Case | DO-203AA, DO-4, Stud |
| Package | Box |
| Operating Temperature | 175°C (TJ) |
| Mounting Type | Stud Mount |
| Impedance (Max) (Zzt) | 1 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 8.2 V |
Solid State Inc.
Solid State Inc.
Solid State Inc.
Solid State Inc.
Solid State Inc.
Solid State Inc.
Solid State Inc.
Amphenol Aerospace Operations
Solid State Inc.
Solid State Inc.
Corsair
EDAC Inc.
Elesa USA Corporation
Solid State Inc.
Solid State Inc.
Solid State Inc.
Solid State Inc.
Vishay Dale
Molex
Amphenol ICC (Commercial Products)
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More