| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | DBA200UA60 |
| Manufacturer | SanRex Corporation |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.35 V @ 100 A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Technology | Standard |
| Supplier Device Package | SOT-227 |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | 250 ns |
| Package / Case | SOT-227-4, miniBLOC |
| Package | Tube |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Diode Configuration | 2 Independent |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 mA @ 600 V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 100A |
Microsemi Corporation
IXYS
Microchip Technology
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
KYOCERA AVX
IXYS
SMC Diode Solutions
KYOCERA AVX
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Microsemi Corporation
STMicroelectronics
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
SanRex Corporation
SanRex Corporation
IXYS
SMC Diode Solutions
Microsemi Corporation
Microsemi Corporation
Microsemi Corporation
IXYS
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More