| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | DF75BA80 |
| Manufacturer | SanRex Corporation |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 800 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 75 A |
| Technology | Standard |
| Supplier Device Package | - |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Package | Tray |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Diode Type | Three Phase |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 mA @ 800 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 75 A |
IXYS
Yangjie Technology
IXYS
IXYS
SanRex Corporation
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
IXYS
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
IXYS
Powerex Inc.
IXYS
IXYS
SanRex Corporation
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Sensata-Crydom
Solid State Inc.
GeneSiC Semiconductor
IXYS
IXYS
SanRex Corporation
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More