| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | MD130S18M5 |
| Manufacturer | Yangjie Technology |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1.8 kV |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.8 V @ 300 A |
| Technology | Standard |
| Supplier Device Package | M5 |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Diode Type | Three Phase |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 300 µA @ 1800 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 130 A |
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Microsemi Corporation
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
SanRex Corporation
Powerex Inc.
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
SanRex Corporation
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Yangzhou Yangjie Electronic Technology Co.,Ltd
Solid State Inc.
Yangzhou Yangjie Electronic Technology Co.,Ltd
SanRex Corporation
Yangjie Technology
STMicroelectronics
Solid State Inc.
Microsemi Corporation
IXYS
SanRex Corporation
Sensata-Crydom
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More