| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | L522F |
| Manufacturer | Crydom / Sensata Technologies |
| Voltage - Off State | 600 V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 3 V |
| Structure | Bridge, Single Phase - SCRs/Diodes (Layout 2) |
| Series | L |
| Package / Case | Module |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Number of SCRs, Diodes | 2 SCRs, 2 Diodes |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 300A @ 60Hz |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 100 mA |
IXYS
Infineon Technologies
SanRex Corporation
IXYS
IXYS
IXYS
SanRex Corporation
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Sensata-Crydom
SanRex Corporation
IXYS
IXYS
SanRex Corporation
SanRex Corporation
SanRex Corporation
IXYS
KYOCERA AVX
SanRex Corporation
Yangjie Technology
IXYS
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More