| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | ESM2030DV |
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 300 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.5V @ 1.6A, 56A |
| Transistor Type | NPN - Darlington |
| Supplier Device Package | ISOTOP® |
| Series | - |
| Power - Max | 150 W |
| Package / Case | ISOTOP |
| Package | Tube |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency - Transition | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 300 @ 56A, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max) | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 67 A |
| Base Product Number | ESM2030 |
Abracon LLC
STMicroelectronics
STMicroelectronics
STMicroelectronics
STMicroelectronics
STMicroelectronics
Souriau-Sunbank by Eaton
STMicroelectronics
STMicroelectronics
Vishay Dale
STMicroelectronics
STMicroelectronics
STMicroelectronics
CreeLED, Inc.
STMicroelectronics
Samtec Inc.
PCTEL, Inc.
STMicroelectronics
STMicroelectronics
API Delevan Inc.
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More