| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | ESM3045DV |
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 450 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.4V @ 1.2A, 20A |
| Transistor Type | NPN - Darlington |
| Supplier Device Package | ISOTOP® |
| Series | - |
| Power - Max | 125 W |
| Package / Case | ISOTOP |
| Package | Tube |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency - Transition | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 20A, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max) | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 24 A |
| Base Product Number | ESM3045 |
Renesas Electronics America Inc
Vishay Dale Thin Film
STMicroelectronics
STMicroelectronics
STMicroelectronics
STMicroelectronics
STMicroelectronics
STMicroelectronics
Souriau-Sunbank by Eaton
STMicroelectronics
STMicroelectronics
STMicroelectronics
STMicroelectronics
STMicroelectronics
STMicroelectronics
Amphenol Aerospace Operations
STMicroelectronics
Swissbit
Leader Tech Inc.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More