| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | APT5010JVFR |
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 2.5mA |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package | ISOTOP® |
| Series | POWER MOS V® |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 100mOhm @ 500mA, 10V |
| Package / Case | SOT-227-4, miniBLOC |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 8900 pF @ 25 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 470 nC @ 10 V |
| FET Type | N-Channel |
| FET Feature | - |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 500 V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 44A (Tc) |
| Base Product Number | APT5010 |
Microchip Technology
IXYS
Microchip Technology
Microchip Technology
Microchip Technology
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
STMicroelectronics
Microchip Technology
Microchip Technology
IXYS
IXYS
Microchip Technology
IXYS
Microchip Technology
Microchip Technology
IXYS
Infineon Technologies
Microchip Technology
IXYS
Microchip Technology
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More