| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | DF30AA120 |
| Manufacturer | SanRex Corporation |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1.2 kV |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.3 V @ 30 A |
| Technology | Standard |
| Supplier Device Package | - |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Package | Tray |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Diode Type | Three Phase |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3 mA @ 1200 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 30 A |
IXYS
SanRex Corporation
Powerex Inc.
SanRex Corporation
Microsemi Corporation
IXYS
SanRex Corporation
Solid State Inc.
IXYS
IXYS
IXYS
Solid State Inc.
Powerex Inc.
SanRex Corporation
Powerex Inc.
IXYS
SanRex Corporation
Yangzhou Yangjie Electronic Technology Co.,Ltd
Powerex Inc.
IXYS
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More